13 marzec 2023

Aktywne sołectwa z nagrodami

fot. nadesłane
8 marca Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski spotkali się w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym z laureatami konkursu Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa. Zwycięski projekt zrealizowało sołectwo Sadłóg w gminie Topólka (powiat radziejowski) i to ono będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskiej edycji konkursu.
REKLAMA

Każda zgłoszona do konkursu inicjatywa była ciekawa i co najważniejsze - odpowiadała na potrzeby mieszkańców danego terenu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektów za to, że aktywizujecie lokalne społeczności, tworząc przestrzeń do współpracy i rozwoju - mówił marszałek Piotr Całbecki.

Zwycięskie sołectwo będzie miało szansę zaprezentować się w konkursie na etapie ogólnopolskim. W poprzednich edycjach nasze projekty zyskiwały duże uznanie w skali kraju, wierzę, że w tym roku będzie podobnie - podkreślił wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Dzięki środkom z funduszu sołeckiego w sołectwie Sadłóg zorganizowano zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi dowiedzieli się, jak długo żyją pszczoły i jak powstaje miód, poznali tajniki jazdy konnej, nauczyli się prawidłowo segregować śmieci i przygotowali domek dla jeży.

Drugie miejsce zajęło sołectwo Zamek Bierzgłowski w gminie Łubianka (powiat toruński), a trzecie sołectwo Mleczkowo w gminie Dąbrowa Biskupia (powiat inowrocławski).

Podczas dzisiejszego spotkania marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis odebrał Henryk Kołecki, sołtys wsi Kozjaty, najdłużej pełniący tę funkcję w Kujawsko-Pomorskiem. Cieszy się wielkim szacunkiem mieszkańców, którzy zawdzięczają mu wiele inicjatyw integrujących lokalną społeczność i pielęgnujących patriotyczną pamięć o wydarzeniach historycznych oraz inwestycyjne inicjatywy związane z poprawą stanu lokalnych dróg.

W piątek (10 marca) przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska wręczy panu Henrykowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa, przyznaną na podstawie uchwały przyjętej przez radnych podczas ostatniego posiedzenia sejmiku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tuchola
13.7°C
wschód słońca: 06:24
zachód słońca: 19:21
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tucholi

kiedy
2023-05-20 18:00
miejsce
Tucholski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany