17 marzec 2023

Odnaleziony niewybuch zabezpieczali policjanci

fot. KPP w Tucholi
W kompleksie leśnym na terenie gminy Cekcyn został odnaleziony niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Tucholscy policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Chełmna.
REKLAMA

W środę (15.03.2023r.) na stanowisko dowodzenia tucholskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na terenie gminy Cekcyn. Znalezisko zostało wykopane podczas prac leśnych. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie potwierdzili, że może to być pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu, który przybył z Chełmna. Saperzy potwierdzili wstępne ustalenia policjantów. Był to pocisk artyleryjski o kalibrze 88 mm.

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tuchola
13.7°C
wschód słońca: 06:24
zachód słońca: 19:21
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tucholi

kiedy
2023-05-20 18:00
miejsce
Tucholski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany