Wspólne patrole policji oraz straży rybackiej

zdjęcie: Wspólne patrole policji oraz straży rybackiej / fot. KPP w Tucholi
fot. KPP w Tucholi
Tucholscy policjanci cyklicznie uczestniczą we wspólnych działaniach z innymi służbami. W weekend majowy taka inicjatywa miała miejsce wraz ze Strażą Rybacką. Mundurowi poprzez kontrolę akwenów czuwają nad poszanowaniem prawa ochrony środowiska wodnego oraz zapewnieniem bezpieczeństwa.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką dnia 4 maja br. pełnił służbę na terenach wodnych. Celem wspólnych działań jest patrolowanie akwenów oraz monitorowanie działań wędkarzy. Mundurowi dokonali kontroli obszarów wodnych i kąpielisk na terenie gminy Tuchola poprzez sprawdzanie pozwoleń połowu ryb oraz czy nie dochodzi do kłusownictwa. Funkcjonariusze sprawdzali także czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń. Policja zwraca uwagę, aby podczas aktywnego wypoczynku bezpieczeństwo i poszanowanie prawa było priorytetem.